hlídač novinek


Hlídací služba woko.cz
ukončila činnost,
ale můžete použít
náhradu, třeba
tyto služby:

sken
follow that page
visual ping


Poslední aktualizace:
25.11.2018
 

Spíme u psa?

Měli jsme postel. Byla krásná, široká, pohodlná, s hřejícími dekami (pokud bylo povlečeno do flanelu, saténové povlečení má jedinný význam - hezky vypadá v televizi, jinak ale studí a zatrhávají se v něm nehty). Uléhali jsme v něm s manželkou a měli pocit, že nemůže být nic příjemnějšího. Skončilo to okamžikem, kdy nám krysařík rozhodl, že vlastně spíme v jeho pelíšku.

Ano, jistě, je to poněkud naddimenzovaný pelech pro čtyřkilogramového psa (+ - 1 kg), ale náš pes je bytostně přesvědčen o tom, že si to plně zaslouží. Bohužel, stále má tento pelíšek své chyby - manželku a mě. Způsobů, jak nezvaným nocležníkům pobyt znepříjemnit je několik:

1) Chrápání - jak dokáže čtyřkilový krysařík chrápat jako dvacetikilový pitbull je záhada řazená kamsi k UFO a daňovému přiznání.

2) Vytláčení psem - policie používá při zásazích proti demonstracím metodu tzv. "vytláčení koňmi" - policisté na koních pomalu najedou do čela demonstrace a silou koňskou pomalu dav tlačí mimo vyhrazený prostor; vytláčení psem je podobné - pes se vám svými (špičatými!) tlapkami zapře do zad a mírným, ale neustálým tlakem do oblasti ledvin vás posouvá směrem na okraj. Výsledkem je, že nezvaní hosté (my) leží na krajíčku a uprostřed, na zádech, s panděrem vyvaleným chrápe krysařík - majitel.

3) Změna stanoviště - postel (pelíšek) je velká, proto není nutné, aby krysařík - majitel strávil celou noc na jednom místě; přesuny mezi stanovišti se provádějí nejbližší možnou cestou, přičemž nejbližší možná cesta mezi jakýmikoliv dvěma body na posteli vede VŽDY přes obličej nezvaných nocležníků.

4) NVO (Neidentifikovatelný Vlhký Předmět) - NVO krysařík - majitel rozmisťuje a zahrabává v pelíšku v průběhu celého dne. Poté, co nezvaný host - já večer zalehne a začne upadat pomalu do sladkého spánku a mimovolně zasune ruku pod polštář, nahmatá NVO. Postupem času jsem se naučil dvě věci:

a) nestrkat ruce nikam, kam není nezbytně nutné je strkat

b) když už se něco nahmatá, tak raději nepátrat po tom, co se to nahmatalo.

Zvláštní kategorií je tzv. noční vopruz. Uprostřed noci (asi tak v 07:00) je nutné vetřelce - lidi vzbudit. Vzbudí se obvykle okamžitě, stačí několik dloubanců do oka. Potom ovšem stále ještě předstírají spánek v naivní víře, že krysařík opět zalehne a usne. Zvlášť užitečnými zbraněmi jsou vlhký čumák. Odpor lidí na přítomnost vlhkého čumáku na těle je vysoký a v uchu zvlášť. I ten nejotrlejší člověk - vetřelec po půl hodině rezignuje a vstane (ty ostatní spolehlivě zvedne zvuk tekoucí vody v rohu ložnice kde, hergot, žádný vodovod není), poté následuje venčení (samozřejmě je nutné předstírat nechuť jít ven) a po návratu, dříve než se člověk stačí opět svléknout, zaujme krysařík polohu v nejteplejším místě postele a hluboce, ale opravdu hluboce usnout. Většina lidí rezignuje a jde vařit snídaně. A začínáná vše nanovo. Vybrat několik vhodných NVO a zahrabat je...

Měli jsme postel. Byla krásná, široká, pohodlná. Ale to bylo dávno. Ještě v dobách, kdy jsme si říkali, že dceři toho psa přeci jen koupíme. Vždyť, co se vlastně může stát...

Jón Kixx

    Nahoru
  
 
KPPPK je jediným oficiálním klubem zastřešeným ČMKU s možností vydávat rodokmeny pro pražské krysaříky. Žádné jiné občanské sdružení nemá tento status a nezastřešuje chov pražského krysaříka.
 
 
 

Klub přátel psů pražských krysaříků 2009 - 2018 - správce webu - Pavla Čiháková - webmaster - Rubik