hlídač novinek


Hlídací služba woko.cz
ukončila činnost,
ale můžete použít
náhradu, třeba
tyto služby:

sken
follow that page
visual ping


Poslední aktualizace:
19.10.2019
 

Prezentace


Obsah:


Co všechno krysaříci dovedou aneb využití krysaříka:Nový sport pro vašeho pejska - Nosework (pdf soubor, 225 kb)
Cykloturistika s pražským krysaříkem
Pražský krysařík "dostihový"
Pražský krysařík "dostihový" II.
Horská túra s pražským krysaříkem
S krysaříkem na dovolené ve Vídni
Krysařík a agility
Agility s pražským kryaříkem
Zpověď psího tiráka
Tanec se psem aneb mistrovství silné vůle

Pokud má někdo z Vás další aktivity s krysaříkem, prosím, neváhejte a napište nám o nich.
Šampion šampionů 2015


   Krysařík byl s českým i anglickým komentářem prezentován při vrcholné kynologické akci Šampion šampionů, která se konala 23.ledna 2016 v kongresové hale Hop hotelu v Praze.
   Na akci tohoto typu netřeba pražského krysaříka představovat jako plemeno. Většina přítomných jej zná. Ve dvou vstupech před samotným finálovým programem byly tedy podtrženy dvě hlavní synonyma patřící ke krysaříkovi – je to plemeno národní a jeho kořeny jsou historické.
   Handleři v renesančních kostýmech symbolizovali propojení krysaříka s královským i císařským dvorem, kde byl společníkem i vzácným darem.
   Dětská suita v národních krojích vyloudila svou roztomilostí úsměv na tvářích všech přítomných a podtrhla konstatování, že krysařík je Čech každým coulem a s českým národem najdeme mnoho paralel. Je malý, ale šikovný (což bylo prakticky dokázáno v dalším vstupu). Ve světě se neztratí – důkazem jsou chovatelské kluby v Evropě i zámoří. Má v sobě švejkovství a miluje život. Je to zkrátka nejmenší psí Čech s velkým srdcem.
   Při této slavnostní příležitosti se plemeno představilo ve své současné podobě jako výsledek 30-ti leté práce chovatelů a nadšenců. Divákům, rozhodčím a hostům se ukázali jedinci ve stáří 6 měsíců až 14 let, což značilo vitalitu plemene.
   A když krysařík, tak Praha. Když Praha, tak Vltava… Ladnost krysaříka v pohybu předvedla při synchronizované choreografii na hudbu Bedřicha Smetany skupina handlerů z Jižních Čech.
   Druhý vstup byl věnován krysařičí všestrannosti. Ačkoli je to pes vzrůstem malý, nezapře se svou energií, inteligencí a chutí plnit úkoly. Pokud tyto vlastnosti podchytíte, dějí se divy. Můžete se věnovat sportovní kynologii, běhat agility, coursing, zkusit dogdancing a známe i krysaříky, kteří jsou využiti při canisterapii.
   Guliver z Fideláku je dokladem unikátnosti pražského krysaříka, kdy, na rozdíl od mnoha například pracovních či loveckých plemen, může být jedinec výstavně úspěšný i „pracovně“ zdatný. Guliver se umístil v předchozím ročníku ŠŠ v tomto se svojí majitelkou Sabinou Benešovou nadšeně předvedl několik cviků ze sportovní kynologie a dogdancingu (přivolání, obraty u nohy, odložení za pochodu vleže, aport volný, polohy na dálku, aport k psovodovi…). Právem oba sklidili velký aplaus.
Video s Guliverem

(Kliknutím na náhled si fotku zvětšíte do nového okna. Kliknutím do velké fotografie jí zase zavřete)
 E-canis únor 2017


V tomto čísle elektronického měsíčníku e-canis najdete od strany 15 Gulivera z Fideláku, se svojí majitelkou Sabinou Benešovou, jako zástupce malých plemen věnujících se sportovní kynologii.E-canis listopad 2016


Obsáhlý článek o pražských krysařích byl součástí elektronického měsíčníku e-canis věnovaného národním plemenům.Klubová výstava v Jesenici 2016


V elektronickém časopise Čti doma byla publikována reportáž z březnové klubové výstavy pražských krysaříků.Duo CACIB 2016


Při české největší mezinárodní výstavě byla opakovaně jako doprovodný program na velkoplošné obrazovce v závěrečném kruhu promítána video prezentace pražského krysaříka.
Všichni rozhodčí měli k dispozici propagační materiály. Někteří ze zahraničních se o plemeno zajímali i detailněji.


 

 

    Nahoru
  
 
KPPPK je jediným oficiálním klubem zastřešeným ČMKU s možností vydávat rodokmeny pro pražské krysaříky. Žádné jiné občanské sdružení nemá tento status a nezastřešuje chov pražského krysaříka.
 
 
 

Klub přátel psů pražských krysaříků 2009 - 2019 - správce webu - Pavla Čiháková - webmaster - Rubik