hlídač novinek


Hlídací služba woko.cz
ukončila činnost,
ale můžete použít
náhradu, třeba
tyto služby:

sken
follow that page
visual ping


Poslední aktualizace:
19.10.2019
 

35. výročí regenerace plemene

Tato fotografie prvorepublikové hvězdy R. Šlemrové je často citovaná. Pochází z filmu Hostinec U Kamenného stolu z roku 1948.

   Snímek je ofocen přímo z filmového pásu a pro Klub ji zhotovil filmový historik pan Čáslavský. Krysařík byl její vlastní, ne filmová rekvizita. Díky tomu vím, jak vypadalo pracoviště pana Čáslavského, ČS Filmový archiv.
   A přikládám další vzácnost, dopis ing. Findejse, ve kterém o tom hovoří. Další, dnes už rovněž vzácnost,je dopis ing. Findejse, který napsal pro Zpravodaj po své abdikaci. Jsem přesvědčena o tom, že Klub se k němu v té době nezachoval hezky a dodnes mě to mrzí.
   Uveřejnění tohoto dopisu je tedy malým pokusem o rehabilitaci tehdejšího stavu. Dopis se vyjadřuje k liniové plemenitbě, rozvoji plemene a jeho budoucnosti. Ve vášnivých internetových diskusích dnes kdekdo hovoří o leccčems, co zakladatel plemene chtěl nebo nechtěl a to i tehdy, aniž by jej znal. Toto jsou fakta.

Jana Hrbková

PS: Má-li někdo doma k tomuto tématu zajímavé materiály, rádi je uveřejníme.


Tento obrázek mě praštil do očí na výstavě Maxe Švabinského. Jmenuje se Dvě matky. Figury mají dole v sukních pejska, který se nápadně pododbá krysaříkovi a je argumentem pro dlouhosrstou varietu.
Jana Hrbková
Bývaly takoví časové, že majitelé krysaříků se sešli, aby propagovali plemeno a aby si udělali radost a pobyli pospolu. Předkládám obrázky z těch setkání a omlouvám se, že už si přesně nepamatuji rok a že ty obrázky nejsou technicky úplně v pořádku, jsou to skeny skenů.
JH

 • Klubová výstava Vojanovy sady, rok ca 1995, kostýmy chlapců jsou z ze seriálu Arabela, psi. Daki Od Dvou čápů, Alf Kamare • Klubová výstava Vojanovy sady ca 1995
  chovatelská stanice Žižkův dvůr s chovatelkou sl. Grečnárovou


 • vernisáž výstavy 10 století architektury Pražský Hrad 1997
  krysaříci dělají křoví vystoupení skupině historického tance p. Smahy


 • 10 století architektury 1997
  psi: Borůvka Pražský rarášek


 • Slavnosti Pětilisté růže 2000
  Asey Žižkův dvůr


 • Slavnosti Pětilisté růže 2000


 • Táborská setkání
  psi: Andula Šafářová Spero meliora, Dorotka Spero meliora, xx Źižkův dvůr


 • Oblastní výstava Rokycany, 1995
  psi Cvrček Z Blechárny, Borůvka Pražský rarášek, 3.štěně nevím, vítěz soutěže Dítě a pes


 • Výstava Rudolf II a jeho doba, krysaříci v průvodu v kočáře, Staroměstské náměstí, rok 1997


    Nahoru
  
 
KPPPK je jediným oficiálním klubem zastřešeným ČMKU s možností vydávat rodokmeny pro pražské krysaříky. Žádné jiné občanské sdružení nemá tento status a nezastřešuje chov pražského krysaříka.
 
 
 

Klub přátel psů pražských krysaříků 2009 - 2019 - správce webu - Pavla Čiháková - webmaster - Rubik