hlídač novinek


Hlídací služba woko.cz
ukončila činnost,
ale můžete použít
náhradu, třeba
tyto služby:

sken
follow that page
visual ping


Poslední aktualizace:
28.05.2019
 

V době, kdy začínám psát tyto řádky, chybí Cardinálu Nerminovi–Lupinovi III. do jeho prvních narozenin pár týdnů. Přestože v poslední době díky svým prázdninovým kamarádům, kteří u nás stále ještě přebývají, značně zdivočel, oslavu narozenin si určitě zaslouží.A tak se za jeho zády řeší, jaké dary by ke svému významnému životnímu jubileu měl dostat. Když kdysi můj bratr vlastnil bobtaila Pepinu a přemýšlel jaký dárek psí krasavici opatřit – došel až k nápadu (nakonec ovšem nerealizovanému) zakoupit jí nějakou módní, černou rtěnku. Jenomže Pepina byla fena a Lupino je pes. Takže na rtěnku mohu rovnou zapomenout.

Jeden nápad mi bohužel vyfoukla švagrová, která si během častých návštěv u nás povšimla jeho některých schopností totožných s těmi, jimiž vládne legendární fantóm Spidermann. A tak se rozhodla, že Lupinovi k narozeninám ušije zmenšenou kopii Spidermannova jasně červeného kostýmu, včetně originální masky. No, tak to bych já asi opravdu nesvedl…

Věnovat mu deset kg jeho oblíbené stravy? To bych se ustyděl! Vždyť ten pytel přece musím čas od času koupit tak jak tak. Přemýšlel jsem ještě také o hračkách. Jenomže těch se u nás povaluje už tolik, že musíme dávat pozor kam šlápnout, aby něco nevykviklo či nevypísklo a nevyděsilo nás to k smrti. Hračky tedy také ne.

No nic – tak tedy dostane dárek, ze kterého sice on sám nebude mít nic, zato my všichni, co jsme si jej během jeho prvního roku života zamilovali. Lupino bude mít své fotoalbum! Album fotografií zachycujících průběh jeho pestrého psího životečka. A bude v něm všechno! Ano, i tato ostudná fotografie vzniklá v momentě, kdy jsem jej načapal, jak u mé pracovny s hbitostí zvídavého bezdomovce důkladně prohrabává odpadkový koš!

Anebo co ta fotografie po mejdanu, na kterém „řádili“ společně a bíglem Vojtou? I ta tam bude! To bude panečku překvapení! Už se začínám na Lupinovy první narozeniny těšit!(Psáno v říjnu 2007 pro časopis Pes, přítel člověka)    Nahoru
  
 
KPPPK je jediným oficiálním klubem zastřešeným ČMKU s možností vydávat rodokmeny pro pražské krysaříky. Žádné jiné občanské sdružení nemá tento status a nezastřešuje chov pražského krysaříka.
 
 
 

Klub přátel psů pražských krysaříků 2009 - 2019 - správce webu - Pavla Čiháková - webmaster - Rubik